Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayın

Direksiyon Kutusu Revizyonu

Direksiyon kutusu revizyonu otomobilinizin hareket yönünü belirleyen direksiyon arızalarında vakit kaybetmeden yapılması gereken bir işlemdir. Direksiyon simidinden verilen komutların tekerlere iletilmesini sağlayan aksama direksiyon kutusu adı verilmektedir. Direksiyonda meydana gelen kimi arızalar, can ve mal sağlığınızı tehdit edecek kazalara yol açabilmektedir. Sürüş esnasında direksiyonla ilgili bir sorun çıkması durumunda 0 324 328 40 10 sabit hattımızdan servisimizi arayıp, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Direksiyon Kutusunda Oluşan Arızalar Belirtileri ve Revizyonu

Otomobil için en önemli mekanik sistemlerden biri olan direksiyon sisteminde arızalar sıklıkla direksiyon kutusu kaynaklı oluşmaktadır. Kimi zaman direksiyon hidroliğinin azalması, dişli gruplarının aşınma yapması ve direksiyon pompasında yağ kaçağı olması bu arızalara neden olmaktadır. Sık karşılaşılan direksiyon kutusu arızaları şunlardır:

  • Direksiyon Sertleşmesi
  • Direksiyonda Boşluk
  • Direksiyonun Toparlama Yapamaması
  • Yağ Kaçağı Oluşması

Bu gibi durumlarda direksiyon sisteminin yağ oranı düzenlenip, ardından direksiyon dişlileri ve pompa kontrolü yapılmaktadır. Şayet direksiyon kutusu ağır hasar almış ve revizyonu mümkün değilse orijinal yedek parça ile değişimini gerçekleştirmekteyiz.