Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayın

Şanzıman Revizyonu

Otomobilin vites kutusu olarak da bilinen şanzımana uygulanan şanzıman revizyonu araç performansını etkileyen önemli bir işlemdir. Şanzıman arızalarının tespiti ve tamirinde güvenilir ve profesyonel araç bakım ustaları ile çalışmak gereklidir. 2012 yılından beri otomobil tamir ve yedek parça hizmetini sunan firmamıza rahatlıkla araçlarınızı teslim edebilir ve şanzıman revizyonunu yaptırabilirsiniz. Acil durumlarda 0 324 328 40 10 numaralı sabit hattımızdan firmamıza ulaşıp, yardım ve destek talep edebilirsiniz.

Şanzıman Nedir? Ve Şanzıman Revizyonu Nasıl Gerçekleşir?

Şanzıman, motorun çalışmasıyla almış olduğu gücü şafta ileterek aracın hareket etmesini sağlayan parçaya verilen isimdir. Manuel ve otomatik olmak üzere iki çeşidi bulunmakta olup, arızalar şanzıman türüne göre değişiklik göstermektedir. Şanzıman arızalarını erken dönemde önlemek için sık sık bakımı yapılmalı ve şanzıman yağı seviyesi kontrol edilmelidir.

Şanzıman revizyonu için öncelikle arızalanan parçanın doğru tespit edilmesi gerekir. Arızalanan parça bulunduğunda tarafımızdan orijinal yedek parçası ile değiştirilip, yenilenmiş bir şekilde geri teslim edilmektedir. Şanzıman arızalarından kaçınmak için debriyaj doğru kullanılmalı ve sert vites geçişlerinden uzak durmak gereklidir.