Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayın

Fren Bakımı

Otomobil fren sistemlerinin sağlığı ve can güvenliğiniz için rutin fren bakımı hayati önem taşıyan uygulamalardan biridir. Hem sizin hem de diğer sürücülerin güvenliği için sık sık araç fren bakımı yapılmalıdır. Efor Otomotive fren bakımı ve onarımı talebi ile geldiğinizde fren sisteminin tüm parçaları ve balataları kontrolden geçirilmektedir. Öncelikle fren diskleri, fren hidrolik yağı, fren balataları ve fren pabuçları tek tek incelenmektedir. Arızanın tespitinin ardından servisimiz tarafından gerekli parçalar orijinal yedek parçalarıyla değiştirilip, herkes için güvenli sürüş sağlanmaktadır.

Fren bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Aracınızın fren bakımı zamanının geldiğini kendiniz anlayabileceğiniz durumlar mevcuttur. Örneğin sürüş esnasında fren mesafesi uzamakta ve olması gereken performansı göstermiyorsa aracınızı derhal bir yetkili servise götürmelisiniz. Bunun dışında, aracın kritik mekanik aksamlarından olması nedeniyle sık sık kontrolü yapılmalıdır.

Efor Otomotiv, her marka otomobilin rutin fren bakımını en güvenilir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu bakım sırasında şayet azalmışsa fren yağı doldurulmakta ve fren disklerinde aşınma oluşmuşsa bu parçanın değişimi yapılmaktadır. Fren balataları ve fren pabucunda gerekli işlemlerin uygulanmasının ardından aracınız teslim edilmektedir.