Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayın

Ön Düzen Ayarı

Güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşamak için araçların ön düzen ayarının sürekli kontrol edilmesi ve gerekli müdahalelerin yapılması sağlanmalıdır. Efor Otomotiv olarak araçlarınızın ön düzeninde yer alan aksamların ayar ve düzenlemesini gerçekleştiriyoruz. Ön düzen ayarlarında meydana gelen arızalar can ve mal güvenliğini tehdit edecek sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle ayar bozulmasına neden olan bozuk ve engebeli yollarda aracı süratli kullanmamak ve dikkatli sürmek gerekir.

Ön Düzen Ayarı Ne Zaman Gerekir?

Araçla r için çok mühim bir yeri olan ön düzen ayarı bozukluğu, çok çabuk fark edilen bir durumdur. Ayar bozukluğunda öncelikle aracın ve tekerlerin yol tutuşu zayıflar, direksiyona hakimiyet azalır ve araç ister istemez sağa sola doğru çekmeye başlar. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşınca derhal aracınızı yetkili servisimize getirmelisiniz.

Rot, salıncak, amortisör, sonsuz dişlisi, rot başı parçalarının kontrolünün ardından gerekli rot balans ayarları sağlanmaktadır. Tüm ayarlar yapılırken aynı zamanda değişmesi gereken ön düzen parçaları da orijinal yedek parçalar ile yenilenmekte ve araç güvenli hale getirilmektedir.