Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayın

Şarj Dinamo Revizyonu

Otomobilin çalışması için gerekli olan elektriği sağlayan aksam olan şarj dinamosu revizyonu yetkili servisimizde itina ile gerçekleştirilmektedir. Bir diğer adı Alternatör olan şarj dinamosu, kontak anahtarının çalışmasıyla birlikte aracın motoruna ve akü aksamına elektrik akışını sağlamaktadır. Görevi araç ve motor için gereken elektriği üretmek olan parçanın arızalanması durumunda araç çalışmaz. Efor Otomotiv yetkili bakım ve onarım servisine yaptıracağınız periyodik bakım sayesinde arıza büyümeden tespit etmek ve önlemek mümkündür.

Şarj Dinamosu Arıza Belirtileri ve Revizyonu

Şarj dinamosu elektrikle ilgili bir aksam olduğu için belirtilerini çok çabuk hissettirmektedir. Otomobilde şarj dinamosu arızasının ilk belirtisi akünün oldukça zayıflaması ve hatta tamamen boşalmasıdır. Ayrıca Şarj dinamosunda rastlanan ve bizim revizyonunu gerçekleştirdiğimiz diğer arızalar şunlardır:

  • Konjektör Arızası
  • Diyot arızası
  • Şarj Dinamosundan Uğultu Seslerinin Gelmesi
  • Şarj Dinamosu Kayışının Gevşemesi veya Kopması

Tüm bu şarj dinamosu ile ilgili arıza ve sorunlar için Efor Otomotiv yetkili bakım ve onarım servisini ziyaret edebilirsiniz. Arıza tespitinin hemen ardından şarj dinamosu revizyonunuz çözümlenmektedir.