Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayın

Süspansiyon Sistem Onarımı

Süspansiyon sistem onarımı, aracın sürüş esnasında yoldaki güvenliğini ve aracın yola maksimum seviyede tutunmasını sağlayan mekanik sisteme yapılan işlemlerdir. Süspansiyon sisteminde meydana gelebilecek her türlü arızanın bakım ve onarımı Efor Otomotiv tarafından ustalıkla gerçekleştirilmektedir. Süspansiyon aracın alt takımları ile birbirine entegre biçimde çalışmaktadır. Belirli aralıklarla bakımı gereken süspansiyon sistemi, denge çubuğu, amortisör, makas ve helezon yayının bir araya gelmesiyle oluşur.

Süspansiyon Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araçta bir süspansiyon arızası meydana geldiği sürücü tarafından yapılan ufak bir gözlemle anlaşılabilmektedir. Özellikle ani kasislere girişte oluşan süspansiyon arızası kırılma, bükülme ve çatlamalara neden olabilmektedir. Ve kolayca fark edilirler, ancak gözle görülmeyen fakat sürüş esnasında hissedilen arıza belirtileri de bulunmaktadır.

Aracınızla yolda giderken direksiyon titremesi, lastiklerde dengesizlik, yol tutuşunda zayıflama, ıslak zeminde kayma ve direksiyon sertleşmesi olduğu takdirde derhal servisimize getirmeniz önemlidir. Tüm bu belirtiler aracın süspansiyon sisteminde yolunda gitmeyen bir durum olduğunu göstermektedir. Böyle bir durumda aracınızın süspansiyon ayarlarını düzeltip, gerekli onarımları yapıyoruz. Ve sağlıklı bir sürüş gerçekleştirecek şekilde size geri teslim ediyoruz.