Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayın

Yağ Bakımı

Otomobil motorunun uzun ömürlü olması ve yüksek performans gösterebilmesi için aracın yağ bakımını aksatmamak gereklidir. Motor yağı, araçta bulunan farklı aksamların birbirleriyle temas halinde sürtünüp aşınmalarını önlemektedir. Aracınızda yağ eksikliğini fark ettiğinizde yetkili Castrol servisi olan firmamız Efor Otomotivi ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır.

Kullanılmış ya da ikinci sınıf yağlar aracın motoruna zarar verdiği gibi dönüşü olmayan problemlere neden olabilmektedir. Audi, Skoda, Wosvagen, Porche ve Fiat marka otomobillerin tamir ve yedek parça servisi olan firmamız birinci kalite ve orijinal yağ ile aracınızın yağ bakımını gerçekleştirmektedir.

Yağ Değişimi Nasıl Anlaşılır?

Tüm otomobillerde aracın yağ seviyesini gösteren ve yağ azaldığında bunu bildiren bir sinyal vardır. Bu sinyalin uyarı vermesi halinde vakit kaybetmeden Efor Otomotiv yetkili servisine başvurmalısınız. Araçların modeline göre yağ bakımı ve değişimi zamanları farklılık göstermekte olup, ayrıca her araca uygun olan motor yağı farklı olmaktadır. Otomobilinizin türüne uygun olmayan yağ kullanımı motor ve diğer aksamlarda arıza oluşmasına sebep olur. Bu konuda firmamıza rahatlıkla araçlarınızı teslim edebilirsiniz.