Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayın

Yakıt Sistemi Onarımları

Yakıt sistem onarımları, otomobillerin motoruna gidecek olan motorin ya da benzinin yanma odasına doğru ve eşit orantıda ulaşmasını sağlayan sisteme yapılan müdahaledir. Yakıt sistemi dizel motorlu araçlarda bir, benzinli araçlarda ise iki çeşit yakıt sistemi olduğu görülmektedir. Araç sağlığı için çok önemli olan bu sistem arıza verdiğinde mutlaka yetkili servise götürüp, yakıt sistemi onarımının gerçekleşmesi sağlanmalıdır. Tamir edilmemesi durumunda aracın fazla yakıt tüketmesi ve hatta motorun çalışmamasına sebep olabilmektedir.

Araç Yakıt Sistemi Parçaları ve Arızaları

Araç tipine bağlı olarak benzinli ve dizel araçların yakıt sistemi farklı bir çalışma yolu izlemektedir. Dizel araçlar sadece enjektör sistemi kullanırken, benzinli araçlar da hem enjektör hem de karbüratör sistemi birarada bulunmaktadır. Yakıt sisteminde en sık rastlanılan arızalar yakıt pompası arızası, yakıt filtresi arızası ve karbüratörde oluşan arızalardır.

Yetkili servisimiz tarafından yakıt filtresinin süresi geldikçe temizlenmesi veya yenisiyle değiştirilmesi arızaların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yakıt sisteminde aksaklıkları önlemek için yakıt uyarı sinyali yanmadan önce araca yakıt takviyesi yapılması da kişisel bir önlemdir.